16 sie 2016

"Dziewczyna z perłą"Tracy Chevalier


Przygotowałam dzisiaj dla was recenzje książki Tracy Chevalier "Dziewczyna z perłą". Jest to książka dająca do myślenia i pokazująca jak wygląda życie młodej służącej.

Gdy ojciec szesnastoletniej Griet ulega wypadkowi w pracy dziewczyna musi sama zacząć pracować na rodzinę.Dziewczyna zaczyna pracę  jako służąca w domi Johannesa Varmera- malarza,którego obrazy zapierają dech w piersiach.Stara się przetrwać wśród licznej gromadki dzieci i żony malarza,która jest chorobliwie o niego zazdrosna.Kłopoty sprawiają jej też apodyktyczna teściowa malarza jak i dotychczasowa służąca.Griet nie ma łatwo.

Pewnego dnia Vermeer zauważa w młodej służącej wrażliwość w patrzeniu na kształty i kolory.Zaczyna łączyć ich coś o czym nie wie nikt.
Ta książka pokazała mi jakie koszmarne było życie służącej w dawnych czasach.Charowały cały dzień,a ich wynagrodzenie było marne.Myślałam,że ta książka będzie dla mnie za "dorosła" lecz myliłam się.Gdy skończyłam czytać książkę czułam jakiś niedosyt.Brakowało mi w niej czegoś co bardziej zabarwiło by tą historie.Według mnie zakończenie było dla mnie okropne.Szkoda mi było tej dziewczyny i gdybym ja pisała te ksiżkę inaczej bym ją zakończyła.Polecam książkę tym,którzy chcą zasmakować życia służącej.

Moja ocena dla tej książki to 3/5 :)
Mam nadzieje,że ten post się wam spodobał.A jeśli wahacie się nad przeczytaniem takich książek.To z całą pewnością was do tego zachęcam.Książka nie była jakaś "Wooow",ale dużo mi uświadomiła.
To by było na tyle i widzimy się w następnym poście :)

Do zobaczenia :)
 Zapraszam was także na moje social media:
Ask:Nika5000
Instagram:weronika_kopczynska
Snapchat:wera.kopczynska
E-mail:weronika.kopczynska@go2.pl


1 komentarz:

  1. Super post, bo zawarłaś w nim bardzo dużo informacji! :)
    Obserwuję i zapraszam do mnie:
    onlymomcanjudge.blogspot.com
    ;*

    OdpowiedzUsuń

Copyright © weruczyta , Blogger